کرم صورت و بدنکرم ضد آفتابلوازم آرایشی

بهترین کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب یکی از اقلام ضروری برای همه گروه‌های سنی است. استفاده از این کرم سبب می‌شود که پوست شما در برابر نور آفتاب مقاوم‌تر باشد.

در حقیقت این کرم همانند پوشش روی پوست قرار می‌گیرد و اشعه‌های مضر آفتاب را دفع می‌کند. همانطور که می‌دانید خورشید دو نوع اشعه ماوراء بنفش مضر دارد.

اشعه‌های UVA و UVB آسیب بسیاری به سلول‌های پوستی وارد می‌سازند. (البته لازم به یادآوری است که خورشید یک اشعه UVC هم دارد که اتمسفر زمین آن را مهار می‌کند، در نتیجه همین دو اشعه را در نظر می‌گیریم.)

این آسیب به قدری بزرگ است که ممکن است فرد به بیماری‌های سرطانی از جمله سرطان پوست مبتلا شود. کرم ضد آفتاب یک عامل بسیار مفید برای جلوگیری از ابتلا به این دست بیماری‌ها است.

  • اشعه UVA نسبت به نمونه دوم قدرتمندتر است. این اشعه سبب پیری زودرس می‌شود و چین و چروک‌های پوستی ایجاد می‌کند که دلیل اصلی آن هم خشک شدن آب و چربی پوست است. کرم ضد آفتاب محافظی در برابر این اشعه است و آن را مهار می‌کند. اشعه UVA از پنجره و شیشه عبور می‌کند، لذا تنها محافظت در برابر آن همین کرم است.
  • UVB دیگر نوع اشعه ماوراء بنفش است که نتیجه آن می‌شود؛ آفتاب سوختگی. احتمالا به خاطر دارید که اگر روزهای تابستان لب ساحل باشید و یا به نحوی غالب زمان خود را خارج از منزل سپری کنید، پوست صورت و بدن شما قرمز می‌شود. این نوعی آفتاب سوختگی است که دلیل اصلی آن همین اشعه UVB است. این اشعه از شیشه و پنجره عبور نمی‌کند، اما در فضای باز محافظتی جز ضد آفتاب روی پوست خود و یا لباس ندارید.

احتمالا سوالاتی برای شما به وجود آمده است. چه زمانی کرم ضد آفتاب بزنیم؟ چه مدت ضد آفتاب کارایی دارد؟ آیا در روزهای ابری هم ضد آفتاب نیاز است؟ آیا ضد آفتاب ضد آب هم داریم؟

اولین پاسخ به سوال شما این است که هر زمانی خارج از منزل باشید باید ضد آفتاب بزنید. خورشید در تمام  طول سال اشعه ماوراء بنفش را از خود ساطع می‌کند، در نتیجه تمام سال نیاز به محافظت وجود دارد.

نکته دیگر این که در روزهای ابری هم باید از ضد آفتاب استفاده کرد چرا که اشعه ماوراء بنفش خورشید تا 80‌ درصد از داخل ابرها نفوذ می‌کند. سایر سوالات شما هم در بخش راهنمای خرید یک کرم خوب ضد آفتاب پاسخ داده خواهد.

اما چه برندهایی داریم و کدام برندها بهترین گزینه برای خرید هستند؟ در زیر چند مدل خوب ضد آفتاب برای شما معرفی شده است. با ما همراه باشید.

نکته‌ای مهم در رابطه با خرید کرم ضد آفتاب برای کودکان

شاید به عنوان پدر و یا مادر برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که آیا کودک شما هم نیاز به کرم ضد آفتاب دارد یا خیر؟ خب جواب واضح است؛ بله اما نه همه کودکان. برای نوزادانی که کمتر از 6 ماه دارند، استفاده از این کرم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود چرا که دارای خطر است.

برای این کودکان تا جای ممکن از قرار دادن زیر نور آفتاب به مدت طولانی باید اجتناب شود.

اما اگر کودک شما بیشتر از 6‌ ماه دارد و یا حتی به مدرسه می‌رود، برای خرید کرم ضد آفتاب از نوع SPF 30 استفاده کنید و البته طبق دستورالعمل هر دو ساعت یکبار آن را مجددا احیا کنید.

نوع 30 کرم‌های ضد آفتاب برای کودکان بسیار مناسب هستند چرا که اکسید زینک در آن‌ها قرار داد و برای پوست‌های حساس مناسب‌تر است.

1.کرم ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone SPF50

کرمی با فرمولاسیون کوچک و ساده، اما کارایی بزرگ و پیچیده

کرم ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily And Acne Prone SPF50 حجم 40 میلی لیتر

کرم ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone SPF50 محصول کمپانی خوش نام La Farrerr است که در زمینه تولید محصولات مراقبتی پوست، نام خوبی برای خود در ایران رقم زده است.

لافارر این کرم محافظتی خود را برای پوست‌های چرب ارتقا داده و کسانی که دارای پوست حساس، شفاف و روشن هستند نیز می‌توانند کارایی این محصول را به خوبی ببینند.

در این محصول از عصاره گیاهان شیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا ، آلوئه ورا و پاپایا استفاده شده تا علاوه بر این که پوست شما را محافظت می‌کند، هم در جوان‌سازی آن نقش داشته باشد و هم بوی خوشی را از آن استشمام کنید.

بهترین رژ لب جامد
مطالعه بیشتر

همانطور که از نام این کرم می‌فهمید، ویژگی پیشگیری و رفع لک‌های پوستی در آن قرار دارد و افزون بر این که اشعه‌های UVB و UVA را دفع می‌کند، فرمولاسیون بسیار سبکی دارد و آلرژی خاصی به وجود نخواهد آورد.

کرم ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone SPF50 در جوان نگاه داشتن پوست نیز همراه شماست و با کند کردن پیری پوست، نمی‌گذارد که اشعه ماوراء بنفش بر پوست شما اثر بگذارد.

اطلاعات کرم ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone SPF50

کشور مبداء برندایران
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو به شماره 56/13550
حجم40 میلی‌لیتر
نوع محفظه نگاه دارندهتیوپی پلاستیکی با مقدار 40 گرم
SPF50
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد
عصاره‌هاشیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا، آلوئه ورا و پاپایا
حدود قیمت کرم ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone SPF50۱۱۰/۰۰۰ هزار تومان
از کجا بخریم : کرم ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone SPF50

2.کرم ضد آفتاب و ضد لک الارو مدل Spot Solution

فرانسوی محافظه کار و بی رنگ

کرم ضد آفتاب و ضد لک الارو مدل Spot Solution حجم 40 میلی لیتر

کرم ضد آفتاب و ضد لک الارو مدل Spot Solution را می‌توان یکی از محصولات فوق‌العاده کمپانی فرانسوی Ellaro دانست. فرانسوی‌ها این کرم را برای انواع پوست‌ها تولید کرده‌اند که می‌تواند، همزمان با محافظت در برابر نور خورشید، پوست شما را شاداب و جوان نیز نگاه دارد.

Ellaro این کرم را بدون اسانس و پارابن تولید کرده و البته که بسیاری از خانم‌های حساس مضرات پارابن را می‌دانند.

کرم ضد آفتاب و ضد لک الارو مدل Spot Solution می‌تواند کک و مک را از روی صورت شما برداشته و یا رنگ آن را کاهش دهد. در این کرم از تیتانیوم دی اکسید استفاده شده تا به صورت فیزیکی همانند یک فیلتر در برابر UVA و UVB مقاومت کند.

علاوه بر آن، در این کرم متریالی به کار رفته تا با افزایش سن و یا در دوران بارداری، تغییرات پوستی پوشش داده شود و تا جای ممکن از آسیب رسیدن به آن جلوگیری شود. همچنین در این کرم از عصاره استفاده شده و سفید کننده پوست هم استفاده شده است.

اطلاعات کرم ضد آفتاب و ضد لک الارو مدل Spot Solution

کشور مبداء برندفرانسه
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو به شماره 1065946610907999
حجم40 میلی‌لیتر
نوع محفظه نگاه دارندهتیوپی پلاستیکی با مقدار 50 گرم
SPF50
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد
عصارهدارد
حدود قیمت کرم ضد آفتاب و ضد لک الارو مدل Spot Solution حجم 40 میلی لیتر۱۲۰/۰۰۰ هزار تومان
از کجا بخریم : کرم ضد آفتاب و ضد لک الارو مدل Spot Solution حجم 40 میلی لیتر

 

3.کرم ضد آفتاب رنگی سان سنس SPF50

کرمی فاقد چربی اما برای پوست‌های چرب

کرم ضد آفتاب رنگی سان سنس SPF50

کرم ضد آفتاب رنگی سان سنس SPF50 مناسب آن دسته از افرادی است که پوست بسیار حساس و چربی دارند. این کمپانی استرالیایی انواع پوست‌ها را هدف قرار داده است. کسانی که پوست‌های حساس دارند و یا پوست آن‌ها چرب است، می‌توانند بدون نگرانی از این محصول استفاده کنند.

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این کرم، نوع پوشانندگی آن است که همانند کرم پودر عمل می‌کند. این قابلیت یعنی که می‌تواند بیشتر از 2‌ ساعت در برابر نور خورشید از شما محافظت کند.

البته کرم ضد آفتاب رنگی سان سنس SPF50 هم باید همانند دیگر برندها هر دو یا سه ساعت تجدید شود اما این اطمینان را دارید که محافظ خوبی روی پوست شما قرار گرفته است.

سان سنس غیر کومدون زا است، یعنی که احتمال بسیار پایینی وجود دارد که روی پوست شما جوش ایجاد شود. در این کرم از عطر و اسانس خاصی استفاده نشده، در نتیجه برای پوست‌های خشک علاوه بر قابلیت محافظتی در برابر اشعه UV، از ایجاد کهیر و آکنه نیز جلوگیری می‌کند.

البته این تمام خاصیت کرم ضد آفتاب رنگی سان سنس SPF50 نیست. سازندگان در این کرم از ویتامین E استفاده کرده‌اند که این خلاقیت بزرگ کمک شایانی به مراقبت‌های پوستی می‌کند.

اطلاعات کرم ضد آفتاب رنگی سان سنس SPF50

کشور مبداء برنداسترالیا
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو به شماره 1161180848563639
حجم40 میلی‌لیتر
نوع محفظه نگاه دارندهتیوپی پلاستیکی با مقدار 50 گرم
SPF50
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد
عصارهندارد
حدود قیمت کرم ضد آفتاب رنگی سان سنس SPF50۱۰۰/۰۰۰ هزار تومان
بهترین کانسیلر
مطالعه بیشتر
از کجا بخریم : کرم ضد آفتاب رنگی سان سنس SPF50

4.کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Tinted SPF50

کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Tinted SPF50

کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Tinted SPF50 یکی از زیباترین بسته‌بندی‌ها را در میان محصولات مراقبتی پوست دارد و این یکی از نکات مثبت آن است.

عموما خانم‌ها برای برطرف کردن لک‌های صورت، جلوگیری از ایجاد لک‌های جدید روی پوست و تغییرات رنگی پوستی محصولات جداگانه‌ای خریداری می‌کنند.

اما این کمپانی، سه ویژگی مذکور را در قالب یک کرم ضد آفتاب قرار داده تا هم از شما در برابر نور آفتاب محافظت کند و هم نیاز شما را به سایر محصولات مراقبت از پوست برطرف سازد.

کمپانی پریم یا پرایم، محصول خود را به صورت کرم پودری تولید کرده، یعنی که پس از قرار گرفتن بر روی پوست به رنگ بژ در می‌آید؛ بنابراین می‌تواند لکه‌هایی که روی پوست شما ایجاد شده‌اند و غیرقابل درمان هستند را بپوشاند.

همچنین به خاطر ویتامین E که در کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Tinted SPF50 به کار رفته، شادابی و طراوت پوست پس از استفاده و مرطوب ماندن آن در هنگام استفاده شما را از خرید خرسند خواهد ساخت.

اطلاعات کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Tinted SPF50

کشور مبداء برندایران
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو به شماره 2162314015600039
حجم40 میلی‌لیتر
نوع محفظه نگاه دارندهتیوپی پلاستیکی
SPF50
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد
عصارهانگور
حدود قیمت کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Tinted SPF50۱۰۰/۰۰۰ هزار تومان
از کجا بخریم : کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Tinted SPF50

 

5.کرم ضد آفتاب رنگی مای

سدی مستحکم در برابر اشعه‌های خورشید

کرم ضد آفتاب رنگی مای

کرم ضد آفتاب رنگی مای یکی دیگر از محصولات خوب و با کیفیت است که محافظت بسیار خوبی در برابر خورشید از شما خواهد داشت.

این کرم دارای بافتی سبک و غیر چرب است و به همین دلیل برای پوست‌های خشکی که در برابر آفتاب آسیب‌پذیرتر هستند مناسب است.

این کرم با هدف آبرسانی و مقابله با خشکی پوست ساخته شده و با فیلترهای خود، پوست را در برابر رادیکال‌های آزاد و اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کند.

کرم ضد آفتاب رنگی مای در فرمولاسیون خود، ویتامین‌های E و B5 را جای داده است. همانطور که می‌دانید ویتامین B5 نقش بسیار مهمی در سلامت پوست دارد و این کرم شما را از سایر محصولات مراقبتی پوستی بی نیاز خواهد کرد.

اطلاعات کرم ضد آفتاب رنگی مای

کشور مبداء برندایران
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو به شماره 102391012090
حجم40 میلی‌لیتر
نوع محفظه نگاه دارندهتیوپی پلاستیکی
SPF60
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد
عصارهندارد
حدود قیمت کرم ضد آفتاب رنگی مای
از کجا بخریم : کرم ضد آفتاب رنگی مای

 

6.کرم ضد آفتاب بایودرما مدل Photoderm Spot

تنها دوست چشمان شما

کرم ضد آفتاب بایودرما مدل Photoderm Spot حجم 30 میلی لیتر

کرم ضد آفتاب بایودرما مدل Photoderm Spot تنها کرمی است که می‌توانید آن را برای محافظت از دور چشمان خود نیز استفاده کنید. این کرم غیر کومدون زا است و در برابر تعریق هم مقاومت بسیار بالایی دارد.

در فرمولاسیون این کرم از ترکیبات مراقبتی و برطرف کننده لک و جوش استفاده شده و متخصصان به افرادی که به تازگی لیزرتراپی و اقدامات درماتولوژیکی انجام داده‌اند، توصیه می‌کنند که برای محافظت در برابر نور خورشید از این کرم استفاده کنند.

اطلاعات کرم ضد آفتاب بایودرما مدل Photoderm Spot

کشور مبداء برندفرانسه
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو به شماره 1131023612111356
حجم30 میلی‌لیتر
نوع محفظه نگاه دارندهتیوپی پلاستیکی 30 گرمی
SPF50
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد
عصارهندارد
حدود قیمت کرم ضد آفتاب بایودرما مدل Photoderm Spot حجم 30 میلی لیتر۱۲۵/۰۰۰ هزار تومان
از کجا بخریم : کرم ضد آفتاب بایودرما مدل Photoderm Spot حجم 30 میلی لیتر

 

7.کرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی شون با رنگ طبیعی SPF50

بهترین دوست پوست‌های چرب

کرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی شون با رنگ طبیعی + SPF50

کرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی شون با رنگ طبیعی SPF50 یکی از بهترین گزینه‌هایی است که برای محافظت از پوست خود در برابر نور خورشید می‌توانید داشته باشید.

بهترین سنگ پای برقی
مطالعه بیشتر

در فرمولاسیون این کرم  از چربی استفاده نشده و بافت سبکی که دارد به سرعت روی پوست پخش می‌شود. این کرم با فاکتور محافظتی 50‌ می‌تواند بسیاری از اشعه‌های مضر خورشید را از پوست شما دفع کند.

دیگر ویژگی منحصربه‌فردی که در کرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی شون با رنگ طبیعی SPF50 وجود دارد، داشتن رنگ طبیعی و نبود هرگونه پارابن در آن است.

کلاژن هیدرولیز شده هم در این کرم دیده می‌شود که در بسیاری از دیگر کرم‌های بازار نمی‌توانید چنین چیزی را بیابید.

اطلاعات کرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی شون با رنگ طبیعی  SPF50

کشور مبداء برندایران
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو به شماره 6005513933955465
حجم50 میلی‌لیتر
نوع محفظه نگاه دارندهتیوپی پلاستیکی
SPF50
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد
عصارهبابونه
حدود قیمت کرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی شون با رنگ طبیعی + SPF50۳۰/۰۰۰ هزار تومان
از کجا بخریم : کرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی شون با رنگ طبیعی + SPF50

 

8.کرم ضد آفتاب رنگی اوریاژ سری Bariesun مدل Light

سد مستحکم و مرطوب در برابر نور خورشید

کرم ضد آفتاب رنگی اوریاژ سری Bariesun مدل Light حجم 50 میلی لیتر

کرم ضد آفتاب رنگی اوریاژ سری Bariesun مدل Light همان فرانسوی است که باید در روزهای گرم تابستان آن را با خود داشته باشید.

این کرم به صورت کرم پودری تولید شده و یک درخشش طلایی رنگی را بر روی پوست دست و صورت ایجاد می‌کند. از آنجایی که این کرم خاصیت مرطوب کنندگی دارد، نیازی نیست که از بابت خشکی روزهای تابستانی نگران باشید.

اطلاعات کرم ضد آفتاب رنگی اوریاژ سری Bariesun مدل Light

کشور مبداء برندفرانسه
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو به شماره 6973021790372683
حجم50 میلی‌لیتر
نوع محفظه نگاه دارندهپمپی
SPF50
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد
عصارهندارد
حدود قیمت کرم ضد آفتاب رنگی اوریاژ سری Bariesun مدل Light حجم 50 میلی لیتر۱۰۰/۰۰۰ هزار تومان
از کجا بخریم : کرم ضد آفتاب رنگی اوریاژ سری Bariesun مدل Light حجم 50 میلی لیتر

 

9.کرم ضد آفتاب استی لاودر مدل Futurist Hydra Rescue

کرم برگزیده دوکاره پوشش+ محافظت

کرم ضد آفتاب استی لاودر مدل Futurist Hydra Rescue

کرم ضد آفتاب استی لاودر مدل Futurist Hydra Rescue یکی پرکاربردترین کرم‌های ضد آفتاب است که علاوه بر محافظت در برابر نور خورشید، پوششی جذاب نیز بر روی صورت ایجاد می‌کند. این شرکت آمریکایی محصول خود را با درخشندگی 12‌ ساعته تولید کرده و در 20 رنگ مختلف نیز می‌توانید از آن را انتخاب کنید.

اطلاعات کرم ضد آفتاب استی لاودر مدل Futurist Hydra Rescue

کشور مبداء برندآمریکا
نوع محفظه نگاه دارندهپمپی 30 گرم
SPF45
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد

10.کرم ضد آفتاب التا ام دی مدل Broad-Spectrum

پیشنهاد متخصصان پوست و زیبایی

کرم ضد آفتاب التا ام دی مدل Broad-Spectrum

کرم ضد آفتاب التا ام دی مدل Broad-Spectrum کرمی بدون روغن و پارابن است که متخصصان پوست و مراقبت‌های فردی همواره آن را پیشنهاد می‌دهند.

این کرم باعث لطافت پوست می‌شود و علاوه بر این که اشعه‌های ماوراء بنفش مضر خورشید را مهار می‌کند، گزینه مناسبی برای برطرف کردن کک و مک و آکنه‌های پوستی نیز هست.

در این کرم از زینک اکسید 9 درصد استفاده شده که سبب آبرسانی به پوست می‌شود. انجمن سرطان پوست آمریکا مکررا استفاده از کرم‌های ضد آفتاب را برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پوست به ویژه در مناطق ساحلی و مناطق استوایی و خشک توصیه کرده است، اما استفاده از کرم ضد آفتاب التا ام دی مدل Broad-Spectrum به صورت ویژه توسط این انجمن توصیه شده است.

اطلاعات کرم ضد آفتاب التا ام دی مدل Broad-Spectrum

کشور مبداء برندآمریکا
نوع محفظه نگاه دارندهپمپی 48 گرم
SPF46
محافظت در برابر UVAدارد
محافظت در برابر UVBدارد

سخن آخر- کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید

بهترین مارک کرم ضد آفتاب: بایودرما (Bioderma)، استی لاودر (ESTÉE LAUDER)

کرم ضد آفتاب نیاز جدی برای خانم‌ها و آقایان است، به ویژه افرادی که در معرض خورشید قرار دارند.

همانطور که گفته شد، دو اشعه خورشید UVA و UVB از خورشید ساطع شده و شدیدا روی پوست تاثیر می‌گذارد.

بنابراین استفاده از کرم‌های محافظتی در برابر این اشعه‌ها لازم است تا از مشکلات خشکی و سرطانی در امان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن